Někdy se nedá úspěchu docílit hned

31. srpna 2012 v 12:59 | Amálie |  CO JE NOVÉHO POD ČEPCEM
Tentokráte mě múza opravdu nepolíbila. Pohnutky však byly natolik silné a vzdorovité, že jsem si jim jako slabší soupeř nedovolila odporovat. A tak jsem je trochu zneužila. Pár dní nazpátek se má nálada pohybovala mollových tónech. Připadala jsem si jak rozladěná kytara, na kterou jsem před lety téměř denně hrála, a nyní se povaluje osamocená někde v rohu na půdě. Zůstala sama stejně jako já se svými vleklými problémy, které mi byly přiděleny ještě před příchodem na svět. Chybí mi, přestože i ona má své chyby. Nikdy se mi na ní nehrálo dobře, protože má příliš ostré struny, ale přesto bych svou kytaru nikomu nedala, i když na ni slušnou řádku let nehraju.


Kromě pojídání léků na zmírnění mých obtíží jsem se snažila si pomoct sama prací, abych zaměstnala hlavu a vytěsnila z mysli alespoň na chvíli chmury. Jednou z těch terapeutických činností byla tvorba nového vzhledu na blog. Celý proces byl ovlivněn mým neblahým rozpoložením, čímž se značně prodloužila doba "výroby". Na každém výtvoru (vzniklo mnoho verzí) jsem viděla nějaké nedostatky. Pak mě najednou něco osvítilo a dílo bylo na světě. Pravdou ovšem je, že ještě včera jsem do něj trochu zasáhla. Pro mě je však mnohem podstatnější jiná věc - melancholie se rozplynula jako pára nad hrncem. Teprve teď při pohledu na svůj blog, můžu říct, že i když zdaleka nevypadá dokonale jak po vnější - vzhledové stránce tak po stránce obsahové, jsem s ním snad i více spokojená. Zkrátka v boji se ze mě stává nezkrotný kůň a nic mi nemůže zabránit, abych dosáhla toho, co chci. Samozřejmě nežijeme v pohádce, ne vždy zvítězím, ale pokaždé, když mi na něčem záleží, se snažím udělat všechno, co můžu, proto, aby se úspěch přiklonil na mou stranu.

Za chvíli mě čeká schůzka s panem vysavačem a hned poté s panem kyblíkem a paní hadrou. Já totiž vzhledem k profesi neumím být nečinná. Práce mi nevadí, pokud ji zrovna nemám nad hlavu.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama