Absurdní sen

26. srpna 2012 v 16:55 | Amálie |  CO JE NOVÉHO POD ČEPCEM
Pro milovníky dramatických absurdních příběhů mám opět další kousek s příměsí hororu a špetkou černého humoru. Jde o útržek mého snu. Předem bych ho pravděpodobně nedoporučila lidem, kterým se z nechutných příběhů dělá nevolno. Jak se tedy rozhodnete, je jen čistě na vás.


Jedna z našich sousedek, dáma již v zralém věku a matka dvou dospělých synů, skončila potřetí v jiném stavu. Často jsem ji někde vídala. Byla už devátém měsíci a do porodu jí příliš času nezbývalo. Ani přesně nevím jak, nějakým způsobem jsem se ocitla v nemocnici. Ne jako pacient, ale jako divák. Krátce na to přišla do nemocnice rodit naše sousedka. Vkročila do podivné místnosti a ulehla na porodní lůžko, na kterém se nejprve točila dokola jako na kancelářské židli s občasně opřeným pohledem na mě a já se snažila zabránit, abych pohledem nesklouzla na její intimní místa. Chvíli jen netečně ležela. Prý rozdýchávala předporodní bolesti, jak mi následně prozradila porodní asistentka. Nechtělo se mi tomu věřit, protože zdaleka na to nevypadala, a tak jsem si v duchu pro sebe pomyslela, že má asi vysoký práh bolesti. Zanedlouho došlo na samotný porod. Paní sousedka trochu - téměř neslyšně, snad jen aby se neřeklo, hekala bolestí. Na jednu kontrakci byla venku část dolní poloviny těla novorozeněte. Pak přistoupila blíže porodní asistentka, která téměř trojnásobné mamince sdělila, že má chlapečka. Ale v následující vteřině bylo všechno úplně jinak. Lidově řečeno "na hlavu". Nohy "dítěte" nevypadaly vůbec jako ty lidské ale jako slepičí.

Při další kontrakci porodní asistentka zatáhla "dítě" za obě nohy, přičemž se jí podařilo jednu odtrnout od těla. Jakmile to stvoření, které vypadalo jako něco mezi slepicí a kuřetem, přišlo na svět, porodní asistentka silně zatáhla za pupeční šňůru, aby ji odtrhla společně s "dítětem" od matky. Pak jí sdělila, že neporodila dítě, ale tvora podobajícího se drůbežímu dobytku. Reakce čerstvě trojnásobné maminky byla neočekávaná - řekla, že je to škoda a odešla.


V snech je chaos povolen. Alespoň se nad nimi člověk někdy pozastaví či pousměje. A proč taky ne, když se nejedná o skutečnost...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama