Srpen 2012

Trojice miniaturních básní

31. srpna 2012 v 20:29 | Amálie |  ŘÍKEJME TOMU POEZIE
Dokonce jsou čerstvě napsané "na koleni". To mi to ale trvalo, než jsem zase napsala pár pseudouměleckých veršů. Dnes jsem s nimi jako málokdy spokojená a ani nevím, čím to je. Možna tím, že čím déle píšu, tím více se to podepíše na mých básních.

Někdy se nedá úspěchu docílit hned

31. srpna 2012 v 12:59 | Amálie |  CO JE NOVÉHO POD ČEPCEM
Tentokráte mě múza opravdu nepolíbila. Pohnutky však byly natolik silné a vzdorovité, že jsem si jim jako slabší soupeř nedovolila odporovat. A tak jsem je trochu zneužila. Pár dní nazpátek se má nálada pohybovala mollových tónech. Připadala jsem si jak rozladěná kytara, na kterou jsem před lety téměř denně hrála, a nyní se povaluje osamocená někde v rohu na půdě. Zůstala sama stejně jako já se svými vleklými problémy, které mi byly přiděleny ještě před příchodem na svět. Chybí mi, přestože i ona má své chyby. Nikdy se mi na ní nehrálo dobře, protože má příliš ostré struny, ale přesto bych svou kytaru nikomu nedala, i když na ni slušnou řádku let nehraju.

Zoofilní snímky

26. srpna 2012 v 22:17 | Amálie |  MŽIKY OKA
Ve složce se zvířaty z návštěvy ZOO jsem našla dalších pár fotek, které stály za úpravu. Momentálně nemám žádné novější fotky vhodné ke zveřejnění. Některé jsem z estetických důvodů musela obléct do černobílých šatů a některým stačilo pouze zvýranit barvy. Více fotek najdete pod perexem.Absurdní sen

26. srpna 2012 v 16:55 | Amálie |  CO JE NOVÉHO POD ČEPCEM
Pro milovníky dramatických absurdních příběhů mám opět další kousek s příměsí hororu a špetkou černého humoru. Jde o útržek mého snu. Předem bych ho pravděpodobně nedoporučila lidem, kterým se z nechutných příběhů dělá nevolno. Jak se tedy rozhodnete, je jen čistě na vás.


Letní fotodokumentace

19. srpna 2012 v 17:20 | Amálie |  MŽIKY OKA
Některé z fotek jsou více typické pro léto, některé méně, ale snad na všech fotkách se, doufám, léto viditelně podepsalo.


Tato kola jsem objevila za stodolou a říkala jsem si, že by jim to fotce mohlo slušet. Barvy kromě malého zvýšení kontrastu nejsou nijak poznamenány.Pouze detail. Nic míň, nic víc.

Jak chutná léto

19. srpna 2012 v 16:54 | Amálie |  ŘÍKEJME TOMU POEZIE
Jde o staronovou báseň, verše byly několikrát upravovány a nebo dokonce i nahrazeny verši jinými. Tato báseň se od většiny liší v tom, že verše se striktně nerýmují, takže jsem měla "volnější" ruku, co se týká procesu psaní. V tomto případě dlouhodobého procesu oproti mé obvyklé básnické tvorbě. Původní název byl taktéž pozměněn.

Právě díky této básni jsem zjistila, jak léto může být krásné. Teď už ho mám ráda spolu s podzimem. Řekla bych, že tato báseň je něco jako oslava tohoto ročního období.

Město s vůní tvarůžek

12. srpna 2012 v 11:50 | Amálie |  MŽIKY OKA
Poslední fotka z návštěvy Olomouce. Ve městě, jak už jsem psala, jsme se zdrželi jenom krátce, a tak mi na pořádné focení nezbývalo moc času. Ráda bych se tam v budoucnu vrátila udělat fotodokumentaci. Fotka pod článkem je pořízena z jedoucí tramvaje, když jsme odjížděli na nádraží.


Chuť jablečných jadýrek

12. srpna 2012 v 11:25 | Amálie |  VÝTAŽKY Z KNÍŽEK
První článek v nově založené rubrice se bude týkat románu, který postupně odkrývá více či méně staré vzpomínky. Příběhem, jak se čtenář může přesvědčit, se prolíná letní atmosféra provoněná ovocem. Přesto ne všechno, co se odehrává v životě postav, je zrovna veselé. Ale abych potenciální čtenáře neodradila, samozřejmě zde najdete i mnoho světlých momentů, jenž k létu přece jen trochu více ladí.

Tato rubrika nebude sloužit k hodnocení mnou přečtených knih, proto si jej odpustím. Budou tu pouze zveřejněny ukázky, které mě něčím zaujaly plus ve stručnosti krátký úvod ke konkrétní knize.
V říši zvířat

7. srpna 2012 v 19:21 | Amálie |  MŽIKY OKA
Přidávám další část fotek z výletu, o kterém se něco málo můžete dočíst v předešlém článku. Ze ZOO jsem si přinesla hned několik alespoň z mého pohledu zajímavých zážitků a novinek. Zde je malý seznam: poprvé jsem ochutnala lehce zmoklý oběd a divte se, chuť to nijak nepoznamenalo. Byla jsem jediná zástupkyně ženského pohlaví, která se v minisukni odvážila přelézt žebřík do výběhu ke kozám a lamám (a vůbec netuším reakce lidí kolem, dávala jsem si pozor, aby nebylo vidět víc, než je "zdrávo"). V jednu chvíli jsem se obávala o své hodinky a to tehdy, když zvědavá koza zjišťovala, jak chutná náramek z mých hodinek. Dozvěděla jsem se, že jistý druh opic využívá mravenečníka jako dopravní prostředek. Atp.

Architektura

5. srpna 2012 v 21:34 | Amálie |  MŽIKY OKA
V sobotu jsem se svou druhou (a především drahou) polovinou navštívila Olomouc. Po příjezdu jsme se zašli podívat do tamní zologické zahrady, kde mě překvapilo, do jaké blízkosti se dá ke zvířatům dostat, což mi do jisté míry usnadnilo fotografování a druhou příjemnou stránkou byla možnost si zvířata pohladit. Ani by mě nenapadlo, že některá z nich vzhledem k faktu, jak jsou jinak ve volné přírodě plachá, přijdou tak blízko k nám, k lidem, které neznají.

Po návštěvě ZOO jsme si koupili točenou zmrzlinu a vydali se na prohlídku nedaleké baziliky s velmi zdobeným interiérem, kde, myslím, nebylo možné fotit, takže jsem ji zvěčnila pouze zvenčí. Samozřejmě i my jsme si hráli na fotomodely, ale tyto fotky tady dávat nebudu.

Naše sobotní cestování jsme zakočili v centru města s historickými stavbami a orlojem. Ve městě jsme se zdrželi kvůli nedostatku času pouze pár minut, během kterých bylo mou snahou nafotit toho co nejvíce. Minuty bohužel uběhly nemilosrdně rychle a my jsme museli utíkat na tramvaj a následně čekat na vlak. Tak ve zkratce vypadal náš příjemný sobotní výlet.