A dny si spokojeně běží

20. července 2012 v 19:08 | Amálie |  CO JE NOVÉHO POD ČEPCEM
Sbírku básní pana J.S. jsem přečetla jedním dechem a jakoby s vlkem za zády. Vůbec jsem se nedokázala ponořit do čtení, jak tomu bývá jindy, zkrátka mě něco nutkavého úpěnlivě tlačilo, abych ty charismatické básně přečetla co nejrychleji, čímž jsem se připravila o poetický zážitek. Proto mě těší fakt, že sbírku vlastním, takže si ji můžu kdykoliv přečíst znovu. Zato prozaický příběh autorky K.H. (název viz v menu) odbývám, jak se dá. Pravdou ovšem je, že některé pasáže zavání nudou a také je problém v tom, že k próze nemám takový vztah jako k poezii. Musím však vyzdvihnout jednu zajímavou kapitolu, kdy se děj odehrával na hřbitově. Při čtení této kapitoly jsem skutečně pocítila cosi zvláštního, co si vyžádalo mou pozornost. Řekla bych, že to způsobilo ono temné prostředí. Jakmile se děj posunul dál, knihu jsem zavřela a odložila do své malé knihovny. A stále tam ještě čeká, až ji jednoho dne zase otevřu. Kolikrát už jsem to plánovala, ale pokaždé zvítězilo něco naprosto odlišného. Zkrátka jsem trávila čas jinak, než jsem měla. Pokud mi dnešní televizní program nesdělí zajímavé zprávy, pravděpodobně se kniha dočká svého znovuotevření.

Mou snahou je nyní nevyhledávat neustále jen materiální věci, ale užívat si i toho, co si za peníze není možné koupit, proto se, pokud můžu, ve volném zaměřuju na své zájmy. Je to jen pár dní zpátky, co se tady objevil nový poměrně jednoduchý vzhled, který je inspirován možná i trochu originálně - probouzením se nového dne a taktéž svobodou. Nejvíc mě na něm zaujalo, že i přes použité barvy dle mého názoru nevypadá depresivně.

Kromě zájmů se ještě věnuji práci doma i na zahradě, našemu živému plyšákovi (tím mám na mysli našeho psa), kterému jsem včera uklízela okolo obydlí. A protože mám slabost pro zvířata, dostal ode mě zbytek od obědu, pár piškotů a trochu grepového piva. Pochopitelně ne všechno najednou.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama